Проблемні аспекти застосування застави як одного з видів запобіжних заходів, не пов’язаних з обмеженням волі особи

  • В.Ю. Дрозд старший слідчий Кіровоградського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області
Ключові слова: запобіжні заходи, підстави застосування, застава, розмір застави, предмет застави, заставодавець, звернення в дохід держави.

Анотація

У статті розкрито особливості правового врегулювання порядку застосування такого запобіжного заходу, не пов’язаного з обмеженням волі, як застава. Надано визначення заставодавця та наведено обмеження щодо кола осіб, які можуть бути заставодавцями. Охарактеризовано межі розміру застави та недоліки Кримінального процесуального кодексу України й Законів України про внесення до нього змін щодо врегулювання питань визначення та обчислення розміру застави.

Посилання

Кримінальний процесуальний кодекс України : чинне законодавство зі змінами та доповненнями станом на 1 квіт. 2013 р. : (ОФІЦ. ТЕКСТ). – К.: ПАЛИВОДА А. В., 2013. – 328 с. – (Кодекси України).

Порядок внесення коштів на спеціальний рахунок у разі застосування застави як запобіжного заходу : затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2012 р. № 15 / [Електронний ресурс]. – Режим доступу до Порядку : http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/15-2012-п.

Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення застосування запобіжних заходів за вчинення корупційних злочинів : Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України №2654 від 17 квіт. 2015 р. / [Електронний ресурс]. – Режим доступу до Проекту : https://docviewer.yandex.ua/

Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки та корупційні злочини : Закон України від 7 жовт. 2014 р. №1689-VII // Відомості Верховної Ради. – 2014. – № 46. – Ст. 2046.


Переглядів анотації: 22
Завантажень PDF: 287
Опубліковано
2016-03-23
Як цитувати
Дрозд, В. (2016). Проблемні аспекти застосування застави як одного з видів запобіжних заходів, не пов’язаних з обмеженням волі особи. Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка, 1(73), 72-80. вилучено із https://journal.lduvs.lg.ua/index.php/journal/article/view/503
Розділ
Розділ II. ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИКИ ЗАСТОСУВАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА