Бланкетні ознаки в нормах про порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї: Проблеми тлумачення та правозастосування

  • А. О. Данилевський кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри кримінально-правових дисциплін та судових експертиз Донецького юридичного інституту МВС України
  • Ю. О. Данилевська кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник, старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії з проблемних питань правоохоронної діяльності Донецького юридичного інституту МВС України
Ключові слова: порядок в’їзду – виїзду, тимчасово окупована територія, судова практика

Анотація

У статті розглянуто диспозиції норм, описані в ч. 1 ст. 332-1 КК України, а також у ст. ст. 204-2 та 204-3 КУпАП. З урахуванням описово-бланкетних диспозицій указаних норм проаналізовано нормативно-правові акти, які потрібно застосовувати для їхнього тлумачення. На підставі чого зроблено висновок про недосконалість регулюючого законодавства, що призводить у судовій практиці до невиправданої кваліфікації порушення порядку переміщення товарів до району проведення антитерористичної операції за ст. 332-1 КК України та запропоновано способи розв’язання цієї ситуації.

Посилання

Данилевська Ю.О. Порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї: питання обґрунтованості криміналізації [Електронний ресурс] / Ю.О. Данилевська // Порівняльно-аналітичне право. – 2014. – № 8. – С. 165 – 168.

Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України : Закон України від 15 квітня 2014 року № 1207 [Електронний ресурс] // Офіційний веб-портал «Верховна Рада України». – Режим доступу : http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1207-18.

Про затвердження Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї : Постанова Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 367 [Електронний ресурс] // Офіційний веб-портал «Верховна Рада України». – Режим доступу : http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/367-2015-п.

Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями : Постанова Верховної Ради України від 17 березня 2015 року № 254 [Електронний ресурс] // Офіційний вебпортал «Верховна Рада України». – Режим доступу : http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/254-viii.

Про визначення окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, у яких запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування : Постанова Верховної Ради України від 17 березня 2015 року № 252 [Електронний ресурс] // Офіційний веб-портал «Верховна Рада України». – Режим доступу : http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/252-viii.

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції : Закон України від 17 липня 2015 року № 649 [Електронний ресурс] // Офіційний веб-портал «Верховна Рада України». – Режим доступу : http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/649-19.

Про боротьбу з тероризмом : Закон України від 20 березня 2003 року № 638 [Електронний ресурс] // Офіційний веб-портал «Верховна Рада України». – Режим доступу : http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/638-15.

Про захист прав людини і основоположних свобод : Конвенція Ради Європи від 4 листопада 1950 року [Електронний ресурс] // Офіційний веб-портал «Верховна Рада України». – Режим доступу : http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/995_004.

Про затвердження Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення в межах Донецької та Луганської областей : Наказ Першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) [Електронний ресурс] // Офіційний портал «Державна фіскальна служба України». – Режим доступу : http://sfs.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-prodiyalnis/nakazi-pro-diyalnist/63768.html.

Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України : Закон України від 12 серпня 2014 року № 1636 [Електронний ресурс] // Офіційний веб-портал «Верховна Рада України». – Режим доступу : http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1636-vii.


Переглядів анотації: 67
Завантажень PDF: 170
Опубліковано
2016-12-20
Як цитувати
Данилевський, А. О., & Данилевська, Ю. О. (2016). Бланкетні ознаки в нормах про порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї: Проблеми тлумачення та правозастосування. Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка, 4(76), 69-77. вилучено із https://journal.lduvs.lg.ua/index.php/journal/article/view/497
Розділ
Розділ II. ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИКИ ЗАСТОСУВАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА